Co leczy się laserem frakcyjnym co2?

Laser frakcyjny to bardzo nowoczesne urządzenie, przy pomocy którego można dogłębnie zregenerować skórę, stymulując tym samym syntezę kolagenu. Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, jednak żadne kremy nie są w stanie zahamować tego procesu. Z pomocą przychodzi jednak laser co2, który w znaczący sposób pomaga poprawić wygląd skóry. Co leczy się laserem frakcyjnym co2? Jak wygląda sam zabieg i jakie są zalecenia po jego przeprowadzeniu?

Co można leczyć laserem co2?

Przy pomocy lasera co2 możliwe jest:

  • pozbycie się zmarszczek i worków pod oczami
  • redukcja trądziku
  • pozbycie się szpecących blizn
  • redukcja rozstępów
  • eliminacja zaskórników i rozszerzonych porów
  • zmniejszenie widoczności przebarwień, plam starczych i zmian pigmentacyjnych
  • zlikwidowanie zmian naczyniowych
  • poprawienie jędrności i elastyczności skóry

Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera co2?

Laser co2 może być stosowany nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dłoniach, udach, pośladkach oraz dłoniach. Zabieg przy użyciu lasera przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, ponieważ może być on bardzo bolesny zwłaszcza w przypadku osób wrażliwych na ból. Po około 40 minutach od zastosowania znieczulenia lekarz wykonuje właściwy zabieg, podczas którego wiązka lasera dziurkuje skórę tysiącami mikrouszkodzeń, pozostawiając jednak między nimi fragmenty zdrowej skóry. Dzięki temu, że nie cały obszar skóry zostaje podziurkowany, to proces regeneracyjny nie trwa zbyt długo, a ryzyko ewentualnych powikłań zostaje ograniczone do absolutnego minimum. Tuż po zabiegi na skórze może pojawić się krew oraz zaczerwienie, jednak objawy te powinny w ciągu tygodnia ustąpić. Rany ulegają całkowitemu wygojeniu po około 2 tygodniach, a cały proces regeneracji skóry trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Oczywiście nie w każdym przypadku możliwe jest przeprowadzenie zabiegu, jednak o przeciwwskazaniach do zabiegu laserem co2 można przeczytać, odwiedzając stronę internetową http://drlidiarajzer.pl/frakcyjny-laser-co2/.

Jakie są zalecenia po zabiegu laserem co2?

Po zabiegu laserem co2 skóra nie wygląda zbyt dobrze, jednak z czasem zacznie się regenerować. Po około 7 dniach skóra wraca do normalnego wyglądu, jednak do tego czasu lepiej nie wychodzić z domu. Jeśli chodzi natomiast o pozabiegowe zalecenia, to niezwykle ważne jest przede wszystkim to, aby nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, jednak nie jest również wskazane uprawianie aktywności fizycznej, a także wizyty w saunie oraz w solarium. Efekty zabiegu laserem co2 mogą być naprawdę bardzo zaskakujące, jednak bardzo ważna jest pozabiegowa pielęgnacja skóry. Do mycia twarzy można używać wyłącznie naturalnych i delikatnych środków myjących, natomiast w przypadku pielęgnacji skóry najlepiej skorzystać z kosmetyków zaproponowanych przez lekarza. Przez co najmniej kilka miesięcy nie jest wskazane wykonywanie zabiegów z kwasami, a także peelingu kawitacyjnego oraz mikrodermabrazji. Nie wolno również stosować maseczek oraz kremów złuszczających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *