Co oznacza tajemniczy skrót hifu?

Jednym z najpopularniejszych oraz tych uznawanych za bardzo skuteczne jest zabieg medycyny estetycznej hifu.

Technologia używana w tym zabiegu wykorzystuje fale dźwiękowe mające duży zasięg dzięki czemu można wykonać bezinwazyjny lifting twarzy.

Co to znaczy hifu ?

Hifu jest to skrót od angielskiego wyrażenia High intensity focused ultrasound. Nie jest to jakaś nowość ponieważ technologia ta wykorzystywana jest w medycynie już od ponad 20 lat. W medycynie wykorzystuje się do leczenia szczególnie raka prostaty, natomiast do medycyny estetycznej wkroczyła kilka lat temu i od razu stała się hitem. Fala akustyczna mająca wysoką częstotliwość, powoduje ruch komórek w tkankach. Może ona kumulować się na różnej głębokości tkanki. Przy zabiegach medycyny estetycznej używa się najczęściej głębokości 1,5 3,0 4,5 mm. Podczas zabiegu wiązka docierając do ustalonej głębokości powoduje ruch oraz tarcie komórek , co generuje ciepło a w efekcie doprowadza do mikro poparzeń wewnątrz tkanki. Mają one bardzo małą średnicę od 0,5 do 1 mm dlatego powierzchnia skóry jest w stanie niezmienionym, natomiast pod skórą zachodzą procesy odbudowy oraz regeneracji mające na celu likwidację nowo powstałych uszkodzeń. Jeśli ktoś chce się udać na zabieg hifu w Krakowie powinien poszukać dobrego, sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej. Osoba wykonująca zapach zabieg powinna być dobrze przeszkolona i umieć w odpowiedni sposób dobrać głębokość na jaką mają wnikać fale. Nieumiejętne posługiwanie się aparatem hifu może doprowadzić do poparzeń.

W jaki sposób skóra jest przygotowywana do zabiegu?

Przed samym zabiegiem w skóry smaruje się specjalnym żelem, a następnie w to miejsce przykłada się odpowiednie urządzenie. Można posmarować skórę również kremem znieczulającym. Korzystają z tego szczególnie osoby, które mają niski próg bólu. Ból pojawiający się podczas zabiegu może przypominać lekkie ukłucia. Intensywność bólu uzależniona jest również od ustawionej mocy fali. Najczęściej z zabiegu hifu korzystają panie i panowie wykorzystując jego możliwości na twarz aby stała się ona jędrniejsza i bardziej napięta. Dzięki temu że na skórze nawierzchniowej nie widać żadnych zmian można szybko wrócić do codziennych czynności. U niektórych pacjentów można zaobserwować niewielkie zaczerwienienia na skórze. Aby uzyskać zadowalające efekty u dużej części osób wystarczy wykonać jeden zabieg. Natomiast w przypadku skóry bardzo wiotkiej może być konieczne powtórzenie zabiegu w seriach co 1-3 miesiące. Zabieg ten nie należy do tych tanich. Jest to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Sam zabieg trwa około 20 do 30 minut w zależności od obszaru ciała na jakim jest wykonywany.

Spośród zalet zabiegu hifu można wymienić:

  • uelastycznienie skóry
  • redukcja zmarszczek
  • wyostrzenie konturu twarzy
  • zmniejszenie wielkości skóry
  • zagęszczenie skóry
  • zmniejszenie widoczności porów
  • ujędrnienie skóry zarówno na twarzy szyi i policzkach

Zabieg taki polecany jest dla osób które nie chcą podawać się inwazyjnym zabiegom liftingującym. Niestety uzyskany efekt nie jest trwały utrzymuje się on od 18 miesięcy do około dwóch lat. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Jednym z przeciwwskazań do zabiegu jest to, że fale nie mogą przechodzić przez miejsce w których został użyty kwas hialuronowy. Ponadto innymi przeciwwskazaniami są: nowotwory, choroby serca, stany zapalne, ciąża, przebyty udar mózgu. Warto zainteresować się zabiegi hifu, jeśli chce się osiągnąć spektakularne rezultaty i cieszyć gładką jędrną skórą przez kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *