Co powinnaś wiedzieć o kolagenie

Każda kobieta marzy o tym, aby jak najdłużej zachować młodość, piękną i jędrną skórę. Niestety dzisiejsze duże zanieczyszczenie środowiska negatywnie wpływa na skórę nie tylko kobiet ale i mężczyzn. Skóra przesycona zanieczyszczeniami starzeje się szybciej, a jeśli jeszcze dołączy się do tego niezdrową dietę to niestety ten proces postępuje dużo szybciej. Ponadto swoją cegiełkę dokłada czas, który biegnie nieustannie, przyczynia się więc do utraty struktur kolagenowych w skórze.
Warto więc w odpowiedni sposób pielęgnować swoje ciało, a odpłaci nam się pięknym wyglądem. Oczywiście koniczna jest zdrowa dieta, bez tego ani rusz. Co do pielęgnacji to jest coś, co w spektakularny sposób może wpłynąć na skórę. Nie każdy jednak zna ten składnik, choć to żadna tajemnica nie jest. Chodzi oczywiście o kolagen. Kolagen naturalny uzupełnia ubytki kolagenu w skórze. Dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowszy wygląd.
Skóra  u której już rozpoczął się proces starzenia powinna w szczególności skorzystać z dobrodziejstw kolagenu. U młodego człowieka są inaczej ułożone włókna kolagenowe niż u starszego człowieka. U ludzi młodych ułożenie kolagenu przypomina włókna liny, natomiast z upływem lat to ułożenie się zmienia i staje się bardziej przypadkowe. Wtedy już bardziej przypomina splątaną linę. Skóra wówczas staje się mniej elastyczna, pojawiają się zmarszczki.
Kolagen jest wybawieniem dla ciała. Kolagen naturalny  ma szerokie spektrum działania. Jest to białko otrzymywane  ze skór ryb, specjalnie  wyselekcjonowanych.  Można więc śmiało stwierdzić, że kolagen  naturalny jest to biało w czystej postaci.  Jest ono zbudowane z długich, spiralnych peptydowych łańcuchów. Znajduje się tam  19 aminokwasów. Do najważniejszych niewątpliwie należy prolina glicyna, hydroksyprolina oraz  hydroksylizyna.
Gdzie można znaleźć kolagen w ludzkim ciele? Otóż występuje on w różnych tkankach, a jego budowa zależna jest od pełnionych funkcji i miejsca występowania.
Warto stosować kosmetyki z kolagenem naturalnym nie tylko do twarzy ale również do ciała.  Zależnie od tego, jakie potrzeby wykazuje skóra można zdecydować się na  kolagen w trzech różnych stopniach pigmentacji. Do wyboru jest kolagen: Sliver, Platinum oraz Graphite.
Kolagen naturalny Platinum z pewnością będzie najskuteczniejszy do twarzy. Wnika on głęboko w głąb skóry i tym samym pobudza komórki  do produkcji kolagenu. To skutkuje młodą, sprężystą i elastyczną skórą. Z kolei Silver można stosować również do pielęgnacji całego ciała. Ma on postać   jasnoszarego żelu . Tą wersję szczególnie lubią kobiety, których skóra straciła na jędrności po intensywnym odchudzaniu, jak również u których pojawiły się tak nielubiane i nieestetyczne rozstępy. Kolejna odsłona kolagenu czyli Graphite  przeznaczony jest szczególnie  do pielęgnacji  dłoni, paznokci, oraz włosów, ale również idealnie nada się jako delikatny płyn do higieny intymnej a także jako kolagen na stawy.
Aby zapoznać się z większą liczbą informacji i faktów na temat kolagenu można wejść na stronę https://www.lagenko.pl/. To tam znajduje się obszerna baza wiedzy na temat kolagenu naturalnego.
kolagen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *