Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się przez ponad rok po nałożeniu o każdej porze dnia i nocy. Nie rozmaże się na basenie, podczas uprawiania sportu.

Makijaż permanentny sprawia, że znikają poranki, kiedy kobieta przed obudzeniem się mężczyzny, biegnie do łazienki, żeby się umalować, bo nie chce mu się pokazać bez makijażu. Makijaż permanentny pozwala też oszczędzić czas, nie trzeba malować się, co rano, a jednocześnie można zaprezentować się elegancko o każdej porze i w każdej sytuacji: w pracy, na randce, na co dzień. Ponadto pozwala on zatuszować blizny, przebarwienia i zmiany pigmentacyjne. Makijaż permanentny brwi pozwala odzyskać brwi, które pacjentki tracą w wyniku chemioterapii.

Jak przebiega zabieg nakładania makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny nakładany jest przez wyspecjalizowaną kosmetyczkę (lingeristkę) aparatem igłowym, w którym znajduje się naturalny pigment. Jakie partie twarzy można pomalować tą metodą? Makijaż permanentny możemy nałożyć na brwi, wargi i powieki. Zabieg nakładania makijażu permanentnego na brwi jest bezbolesny, wargi i powieki wymagają użycia kremu znieczulającego. Po zabiegu kosmetyczka nakłada kompresy łagodzące. Pigmenty używane w zabiegu są naturalne i zmniejszają ryzyko reakcji alergicznej do minimum. Po upływie dwóch tygodni od zabiegu należy dokonać korekty, by zatuszować niedoskonałości i dla dla trwałego efektu. Makijaż permanentny może utrzymać się nawet do dwóch lat.

Microblading – makijaż permanentny brwi

Microblading, zwany też metodą piórkową, odbywa się poprzez wprowadzenie pigmentu za pomocą mikroostrza i pióra składającego się z około czternastu igiełek. Dzięki temu efekt zabiegu jest naturalny i precyzyjny. Pigment dobierany jest do naturalnego koloru brwi. Metoda wywodzi się z Japonii, jednak kiedyś stosowano niedoskonałe pigmenty, które miały rzadką konsystencję. Obecnie jest to najnowocześniejsza metoda makijażu permanentnego brwi. Makijaż piórkowy brwi po roku może blaknąć, dlatego warto wykonać zabieg uzupełniający – dopigmentowanie.

 Przeciwwskazania do zabiegu wykonania makijażu permanentnego

Na trzy tygodnie przed planowanym makijażem permanentnym należy wstrzymać się od nakładania henny, a także regulowania brwi i nakładania odżywek. Zabiegu nie wykonuje się w okresie ciąży i karmienia piersią, a także w przypadku aktywnych zmian trądzikowych, chorób skory, takich jak łuszczyca, opryszczka i inne zmiany skórne. Na zabieg trzeba przyjść zdrowym, bez infekcji przebiegających z gorączką. W przypadku aktywnej choroby nowotworowej i w trakcie chemioterapii potrzebna jest zgoda lekarza na wykonanie makijażu permanentnego. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także niektóre choroby, jak:

  • cukrzyca
  • hemofilia
  • choroby tarczycy
  • epilepsja
  • alergia na składniki pigmentu

Jakich zasad przestrzegać po zabiegu? Należy unikać moczenia partii twarzy objętych makijażem permanentnym przez co najmniej dwie doby. Należy też wstrzymać się od malowania brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *