Co to jest pigmentacja medyczna?

Wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważny dla większości osób, jednak warto wiedzieć o tym, iż w związku z przebytymi zabiegami oraz przeprowadzonymi operacjami skóra może stracić swój dotychczasowy wygląd. Z pomocą przychodzi jednak pigmentacja medyczna, która daje bardzo zadowalające efekty. Co to jest pigmentacja medyczna?

Czym jest pigmentacja medyczna?

Pigmentacja medyczna to jedna z lepszych metod niwelowania zmian skórnych, która polega na zakamuflowaniu zmian barwnikowych poprzez wprowadzenie do skóry odpowiednio dobranych pigmentów. Jeśli chodzi o wskazania do takiego zabiegu, to można do nich zaliczyć w szczególności bielactwo, skórne przebarwienia, utratę włosów po zabiegu chemioterapii, utratę brwi i rzęs, odtworzenie brodawki sutkowej po plastyce piersi lub mastektomii oraz uzupełnienie braków w owłosieniu.

Pigmentacja medyczna skóry głowy

Wiele osób zmaga się z brakiem owłosienia na głowie, dlatego też świetnym sposobem na ich zakamuflowanie jest poddanie się zabiegowi pigmentacji medycznej. Dzięki takiemu zabiegowi w ciągu zaledwie kilku chwil można uzyskać naturalnie wyglądający efekt owłosienia. Niezwykle ważne w tym przypadku jest jednak to, aby zabieg pigmentacji medycznej rozpocząć dopiero centymetr za linią owłosienia, ponieważ jedynie w taki sposób efekt będzie całkowicie naturalny.

Pigmentacja brodawki sutkowej

Po rekonstrukcji piersi wiele kobiet zmaga się z problemem braku otoczki brodawki sutkowej. W takim przypadku pigmentacja medyczna pomaga cieszyć się swoją kobiecością, ponieważ perfekcyjnie przeprowadzony zabieg pomaga przywrócić podobieństwo obu piersi.

Pigmentacja po chemioterapii

Podczas chemioterapii wiele osób traci brwi i rzęsy, a najlepszym sposobem na odzyskanie dawnego wyglądu jest zastosowanie pigmentacji medycznej. Aby jednak efekty tego zabiegu były jak najlepsze osoba, która go wykonuje, powinna mieć podstawową znajomość proporcji oraz kształtu twarzy. Dzięki poprawie wyglądu brwi i rzęs każda osoba odzyskuje dobre samopoczucie, a także może czuć się zupełnie normalnie, czyli tak jak przed chemioterapią.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja po zabiegu?

Pigmentacja medyczna to zabieg, który przynosi bardzo dobre efekty, jednak po jego przeprowadzeniu niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry przy pomocy nawilżających kremów. Miejsca, które zostały poddane zabiegowi, należy ochraniać przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Nie są również wskazane wizyty na basenie oraz w saunie. Skóra powinna mieć czas na regenerację, dlatego też nie należy jej pocierać, gnieść, drapać oraz ocierać. Tuż po zabiegu pigmentacji medycznej skóra może wyglądać nienaturalnie, jednak jest to związane z faktem, iż pigment wprowadzony pod skórę jest bardzo intensywny. Z czasem zaczyna jednak blednąć, dzięki czemu wygląda zupełnie naturalnie. Pomimo tego, iż pigmentacja pomaga poprawić wygląd skóry, to jednak zabiegu nie można przeprowadzić w przypadku nowotworów skóry, brodawek oraz alergii.

One thought on “Co to jest pigmentacja medyczna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *