Czy depilację laserową należy powtarzać?

Depilacja laserowa jest metodą usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy światła. Wiązki lasera wnikają głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa wraz z korzeniami ,co zapobiega jego odrastaniu. Energia która powstaje w wyniku działania lasera pochłaniana jest przez melaninę czyli barwnik włosa, a tam następnie zmieniana jest energia termiczną która właśnie niszczy cebulkę włosa w procesie fototermolizy selektywnej. W końcowym efekcie następuje zniszczenie komórek macierzystych włosa. Aby uzyskać zadowalające trwałe efekty usunięcia zbędnego owłosienia należy w odpowiedni sposób dobrać moc oraz czas trwania impulsu. Wszystko zależne jest od rodzaju skóry oraz włosów.

Z zabiegów depilacji laserowej korzysta coraz większa liczba osób zarówno kobiet jak i mężczyzn. Można trwale pozbyć się owłosienia zarówno z nóg jak i na rękach, na twarzy oraz w okolicach bikini. Depilacja laserowa nie należy do najtańszych sposobów usuwana owłosienia. Porównując jednak ogólny koszt zabiegu do tego ile pieniędzy wydaje się na maszynki jednorazowe, pianki do golenia bądź woski szybko można zauważyć, że jest to dużo bardziej opłacalny sposób. Tym bardziej, że efekty jego są trwałe.

Aby uzyskać trwałe efekty należy powtórzyć zabieg trzy lub czterokrotnie na każdym obszarze ciała. Zabiegi nie są wykonywane dzień po dniu jednak w pewnym odstępie czasu (około czterech tygodni). Należy przestrzegać pewnych zasad przed depilacją laserową. Nie powinno się opalać skóry ponieważ może to przyczynić się do powstania nieestetycznych przebarwień.

Istnieją również inne przeciwwskazania do depilacji laserowej są to między innymi:

 1. ciąża
 2. smarowanie ciała kremów z retinolem
 3. przyjmowanie retinoidów doustnie
 4. przyjmowanie leków światło uczulających
 5. choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca
 6. cukrzyca
 7. padaczka
 8. depilacja woskiem, pensetą lub depilatorem
 9. włosy siwe blond bądź rude
 10. aktywne infekcje skórne
 11. fotodermatozy
 12. niedawne zabiegi chirurgiczne
 13. przyjmowanie ziół.

Nie można zapominać również o tym, że skóra po wykonanym zabiegu depilacji laserowej również powinna być przez pewien czas traktowana w sposób szczególnie delikatny. Przez kilka tygodni wymagane jest unikanie opalania oraz używanie kremów z wysokim filtrem UV. Normalną kwestią jest lekkie podrażnienie i zaczerwienienie skóry po zabiegu, które w niedługim czasie znika bez śladu.

Dlaczego należy powtarzać zabiegi depilacji laserowej?

Zabiegi wykonywane są w odstępach kilkutygodniowych co jest niezwykle ważne z tego powodu, że światło lasera działa na włosy które są w fazie wzrostu. Wyróżnić można trzy fazy wzrostu włosów stąd też należy wykonać minimum 3 zabiegi. Kolejne są pomocne po to aby pozbyć się pozostałości pojedynczych włosków lub tych które wcześniej były oporne na działanie lasera. Im włosy są ciemniejsze oraz grubsze, a skóra jaśniejsza tym wymagana mniejsza liczba zabiegów. Depilacja w Krakowie może zostać wykonana w klinice Bona- Dea. Jest to sprawdzone miejsce polecane przez wiele osób do depilacji laserowej. Klinika ta posiada nowoczesny laser diodowy Light Sheer Duet, który pozwala uzyskać spektakularne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *