Czy zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna to dziedzina o której nie wszyscy słyszeli. Co innego o klasycznej dermatologii. Ta dziedzina medycyny znana jest, ponieważ dotyczy leczenia różnego rodzaju chorób skóry. Z kolei dermatologia estetyczna nie zajmuje się leczeniem chorób. Jej zadanie jest inne. Jest to dziedzina mająca na celu poprawę wyglądu skóry pacjenta, poprzez korekcję, odmładzanie i stosowanie takich zabiegów które poprawią wygląd skóry.

W dermatologii estetycznej stosuje się szereg różnych zabiegów. Ich zadaniem jest na przykład likwidowanie przebarwień, zmniejszanie widoczności zmarszczek,nawilżanie skóry, zamykanie tak zwanych pajączków czyli rozszerzonych naczyń krwionośnych. Zabiegi są bardzo zróżnicowane. Jedne nie wymagają rekonwalescencji, można od razu po ich wykonaniu wrócić do codziennych zajęć, do pracy, szkoły, natomiast po innych niekiedy wymagana jest kilkutygodniowa rekonwalescencja. Wszystko zależy od tego, jak bardzo inwazyjny jest taki zabieg.

Czy dermatologia estetyczna w Krakowie jest refundowana? Niestety zarówno w Krakowie, jak też w innych miastach polski zabiegi dermatologii estetycznej nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że za każdy taki zabieg pacjent musi zapłacić z własnej kieszeni. Ceny zabiegów są bardzo zróżnicowane. Na ceny ma wpływ zarówno miejsce gdzie jest on wykonywany, jak również używane do niego preparaty oraz sprzęt. Im bardziej prestiżowe i polecane miejsce tym ceny mogą być wyższe. Wiąże to się również jednak z pewnością, że w takim miejscu stosowane są wyłącznie przebadane preparaty i substancje używane do zabiegów, a sprzęt jest dopuszczony do obrotu, oraz osoba wykonująca taki zabieg ma do tego odpowiednie przeszkolenie. Warto więc szukać takich renomowanych klinik, aby mieć pewność, ze oddajemy się w dobre ręce.

Jakie zabiegi oferuje dermatologia estetyczna?

Najczęściej wykonywanymi zabiegami są peelingi chemiczne, których zadaniem jest zlikwidowanie zmarszczek, poprawienie wyglądu skóry, jej kolorytu. Innymi zabiegami często wykonywanymi są wstrzykiwanie botoksu, czy laser IPL, karboksyterapia, mezoterapia igłowa, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, stosowanie nici liftingujących.

Każdy taki zabieg może być wykonany wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej gdyż trzema mieć odpowiednie kwalifikacje aby móc je wykonywać. Dermatolog estetyczny przed każdym zabiegiem przeprowadza z pacjentami konsultacje przedstawiając zalety danego zabiegu, ale również informując o ewentualnie mogących się pojawić powikłaniach. Dobry dermatolog estetyczny to taki, który potrafi pacjentowi odmówić, jeśli widzi przeciwwskazania medyczne do wykonania zabiegu, kiedy nie liczy się dla niego jedynie chęć zarobku a przede wszystkim dobro pacjenta. Dermatolog estetyczny to osoba, która potrafi doradzić jaki zabieg będzie najlepszy dla danego pacjenta, na jego problemu, potrafi wskazać korzystne rozwiązania, zabiegi, których wykonanie z pewnością zadowoli pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *