Czym zajmuje się chirurgia plastyczna

Jeszcze całkiem niedawno bo kilkanaście lat temu chirurgia plastyczna było mało znanym pojęciem w Polsce.

Częściej kojarzona ona była z amerykańskimi serialami. Dla Polaków była to całkowita abstrakcja Obecnie każdy kto dysponuje odpowiednio dużą gotówką może zrobić sobie operację plastyczną. Coraz więcej kobiet oraz mężczyzn decyduje się na tego typu zabiegi.

W Polsce mamy to coraz lepszych specjalistów kształcących się zarówno w Polsce jak i za granicą. Chirurg plastyczny na co dzień zajmuje się najczęściej korekcją estetyczną ciała.

Nie wszyscy wiedzą, że w Polsce chirurgia plastyczna zapoczątkowana była tuż po II wojnie światowej. Jej początkowe przeznaczenie na świecie było zgoła inne niż obecnie. Chirurgia plastyczna miała służyć weteranom wojennym którzy ucierpieli w wyniku działań zbrojnych. Mieli szpecące blizny oraz rany. Nikt nie spodziewał się że chirurgia plastyczna rozwinie się w taki sposób jak obecnie.

Dzisiaj chirurgia plastyczna to głównie poprawa wyglądu. Ze względów estetycznych wiele kobiet ale i również mężczyzn chce poprawić swój wygląd.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg plastyczny?

Często do chirurga plastycznego udają się z odstającymi uszami, po to aby poprawić kształt oraz wygląd nosa. Częste są zabiegi liftingujące, również coraz popularniejszym zabiegiem są zabiegi implantów piersi. Chirurg plastyczny wykonuje również operacje liposukcji, a także operacje zmiany narządów płciowych w celu zmiany płci (choć te są nadal rzadkością).

Należy mieć na uwadze to że zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo drogie. Nie warto jednak oszczędzać w tym temacie. Należy wybierać lekarzy sprawdzonych, z dobrymi opiniami bardzo dobrze przeszkolonych. Wysokie ceny zabiegów wiążą się również z tym, że sprzęt do chirurgii plastycznej jest bardzo drogi, zarówno jego serwis. Ponadto wyposażenie sali operacyjnej, pensje chirurga, anestezjologa. Ponadto każdy chirurg, który jest dobrze wykształcony ceni swoją pracę.

Obecnie bardzo popularnym zabiegiem wykonywanym przez chirurgów plastycznych jest botox polegający na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w celu usunięcia zmarszczek. Botoksem można również powiększać usta. Toksyna botulinowa blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe nie wpływa to jednak na receptory czuciowe w skórze. Botoks jest substancją która jest również stosowana w leczeniu nadpotliwości. Jako ciekawostkę można podać że botoks jest równy jest używany w leczeniu napadów migreny. Wstrzykiwany do mięśni mimicznych niweluje nadmierne napięcia. Jest skutecznym środkiem na dolegliwości bólowe głowy.

W Krakowie polecanym gabinetem jest gabinet doktor Raczkowskiej na stronie internetowej https://www.raczkowska.pl/ znaleźć można informacje o zabiegach oferowanych w gabinecie. Znajduje się tam również cennik, kontakt a także aktualności w w nich nowości w zakresie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Osoby które planują wykonać u siebie zabieg chirurgiczny z medycyny estetycznej powinny zapoznać się z ofertą podaną na stronie, a z pewnością znajdą zabieg odpowiedni dla siebie. Warto umówić się na indywidualne konsultacje, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości dotyczące wybranego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *