Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna- często słyszy się ten termin w telewizji bądź czyta o nim w Internecie. Cóż to takiego jest? Czym się zajmuje medycyna estetyczna?

Na początku można wspomnieć, że jest to zupełnie coś innego niż zabiegi wykonywane u typowej kosmetyczki. Medycyna bowiem skupia się na poważniejszych aspektach wyglądu, bardziej ingeruje w skórę, ale mniej niż w przypadku chirurgii plastycznej. Jej głównym zadaniem jest poprawa wyglądu pacjenta. Nie można zapominać o fakcie, że zabiegi medycyny estetycznej mogą być wykonywane wyłącznie pod okiem lekarza danej specjalności, który posiada pełne prawo do wykonywania zawodu lekarza. Musi on posiadać niezbędne uprawnienia do wykonywania chociażby nacięć chirurgicznych, usuwania tkanek z różnych części ciałą. Koniecznością jest również przed każdym zabiegiem przedstawienie pacjentowi listy ewentualnych powikłań mogących pojawić się po zabiegu. Nie zawsze one występują, aczkolwiek pacjent musi mieć świadomość, że mogą się pojawić.

Medycyna estetyczna nie jest dla każdego. W zależności od zabiegu występują pewne przeciwwskazania. Jeśli takowe pojawiają się u danego pacjenta wówczas obowiązkiem lekarza jest odmówić wykonania zabiegu. Najpopularniejszymi przeciwwskazaniami są ciąża, zakażenie wirusem HIV, choroba nowotworowa czy też różne niewyleczone infekcje.

Medycyna estetyczna powstała w wyniku zapotrzebowania na piękno, na przywracanie młodego wyglądu, na chęć poprawy swojego wizerunku, a jednocześnie samopoczucia.

Z pewnością medycyna estetyczna, jest czymś odmiennym od chirurgii plastycznej. Jej działania opierają się na zabiegach, z których korzystają osoby zdrowe w celach zapobiegawczych bądź w celu poprawy wyglądu. Najczęściej są to zabiegi mało bądź zupełnie bezinwazyjne. W ogromnej mierze medycyna estetyczna wykorzystuje zabiegi profilaktyczne mające zbawienny wpływ na skórę. Zabiegi takie przeprowadza się nie w gabinecie kosmetycznym a w klinikach mających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów.

Warto wspomnieć, że po takich zabiegach nie ma konieczności hospitalizacji pacjenta, jak to się zdarza w przypadku zabiegów chirurgii plastycznej. W zasadzie wszystkie zabieg wykonywane są ambulatoryjnie . Często korzysta się z dobrodziejstw nowoczesnych laserów, wypełniaczy pod postacią kwasu hialuronowego bądź toksyny botulinowej, jak również peelingów chemicznych lub mechanicznych. Wykonuje się także zabiegi z zakresu biostymulacji oraz mezoterapię.

Szczególnie polecanym miejscem do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej jest klinika w Krakowie Bona Dea w której to pracują doświadczeni lekarze specjaliści. Potrafią oni w perfekcyjny sposób dobrać odpowiednie zabiegi dla każdego pacjenta. Klinka ta jest miejscem ekskluzywnym, w którym skorzystać można z bogatej oferty zabiegów oraz rozwiązań estetycznych, których zadaniem jest podkreślenie naturalnego piękna. Z pełną ofertą kliniki można zapoznać się na stronie https://bonadea-krakow.net.pl/. Warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, gdyż efekty są spektakularne. Wydobywają naturalne piękno każdego ciała, a efektami można cieszyć się przez długi czas.

medycyna_estetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *