Dlaczego warto wykonywać oksybrazję?

Dlaczego warto wykonywać oksybrazję?

Marzeniem każdej kobiety jest idealnie gładka skóra, bez żadnych pękających naczynek, bez trądziku, przebarwień, bez blizn. Nie zawsze jednak kobiety mają tyle szczęścia. Natura nie jest sprawiedliwa i gdy jednym paniom daje pięknie gładką skórę inne natomiast muszą borykać się z wieloma problemami. A owszem ratunkiem są kosztowne (niestety) zabiegi medycyny estetycznej.

Na szczęście coraz więcej profesjonalnych salonów kosmetycznych oferuje nowe zabiegi bezinwazyjne służące poprawie cery. Jednym z takich zabiegów jest oksybrazja która może być znana również pod nazwą mikrodermabrazja wodno tlenowa.

Dlaczego warto wykonać zabieg oksybrazji?

Już z nawet nazwy wynika że oksybrazja jest to zabieg który ma coś wspólnego z tlenem. Zabieg ten ma działanie podobne do peelingu mechanicznego, który ma za zadanie złuszczyć naskórek. Naskórek ten jest złuszczane przy pomocy kropelek soli fizjologicznej, rozproszonych przy pomocy sprzężonego powietrza. Zabieg ten jest bezpieczny oraz bezbolesny, dlatego też mogą go wykonywać również osoby mające cerę wrażliwą, naczynkową. Cały zabieg jest bardzo delikatny i nie podrażnia skóry, dlatego też cieszy się on niezwykle dużym zainteresowaniem. Skóra po złuszczeniu martwego naskórka pobudza proces naskórkowanie czyli gojenia się. Warto taki zabieg wykonać kilkukrotnie aby zauważalnie poprawić stan swojej skóry.

Wśród najważniejszych zalet oksybrazji wymienić można:

 • Likwidację zaskórników
 • zmniejszenie łojotoku
 • zmniejszenie zmarszczek
 • poprawę elastyczności skóry
 • wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych
 • eliminacje bakterii beztlenowych które przyczyniają się do powstawania trądziku

Skóra po takim zabiegu jest jaśniejsza, gładsza oraz pozbawiona niedoskonałości.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu oksybrazji?

Należy dokładnie oczyścić twarz z makijażu oraz zanieczyszczeń. Do zabiegu zakłada się również okulary ochronne. Pozwoli to uniknąć odczucia dyskomfortu w momentach kiedy drobinki soli fizjologicznej odbijają się od powierzchni skóry.

Zabiegu oksybrazji mogą korzystać panie oraz panowie mające skórę przesuszoną, szarą, z przebarwieniami, z bliznami, pozbawioną jędrności oraz elastyczności.

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

 • Nie wykonuje się go kiedy skóra jest skaleczona,
 • kiedy występują infekcje skórne
 • w przypadku chorowania na nowotwór, łuszczycę
 • zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji
 • w przypadku wszczepionego rozrusznika serca
 • aktywnej opryszczki
 • oraz u diabetyków

Wszystkie dokładne przeciwwskazania można uzyskać gabinecie w którym wykonywany będzie zabieg. Oksybrazję w Krakowie wykonać można w najlepszych gabinetach. Zabieg ten może być wykonywany o każdej porze roku. Nie ma żadnych przeciwwskazań aby wykonać taki zabieg nawet w środku lata. Po wykonanej oksybrazji nie ma zaczerwienienia, czy podrażnienia skóry. Można bez problemu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Oksybrazja jest zabiegiem który panie chętnie wykonują przed wielkim wyjściem, przed balem, a to dlatego, że skora po zabiegu lepiej wchłania preparaty pielęgnacyjne oraz jest dobrze przygotowana do wykonania pięknego makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *