Duży biust o naturalnym wyglądzie – zabiegi powiększania piersi

Brak akceptacji własnego ciała i kompleksy to problem znacznej liczby kobiet. Te nie tolerują własnej wagi, twarzy oraz – co najczęściej ma miejsce – rozmiaru swego biustu. Tymczasem nie trzeba ubiegać się o zatrudnienie w branży erotycznej, by chcieć piersi, które przyciągają spojrzenia. Odpowiedni stanik push-up w takich sytuacjach nie wystarczy. Konieczna staje się operacja plastyczna, której efekty są widoczne niedługo po wykonaniu zabiegu.

Najczęściej stosowaną metodą powiększania piersi w dalszym ciągu jest wszczepianie sztucznych implantów. Obecnie, z uwagi na bezpieczeństwo pacjentek, stosuje się implanty silikonowe o powierzchni teksturowej oraz te wypełnione solą fizjologiczną. Powierzchnia teksturowa zmniejsza ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej. Same wypełnienia natomiast nie zagrożą życiu pacjentki w przypadku ewentualnego uszkodzenia implantu w wyniku urazu mechanicznego.

Zabieg powiększenia piersi polega na wszczepieniu pod mięsień piersiowy większy (sporadycznie pod gruczoł) torebki wypełnionej płynem. Dzięki temu po operacji możliwe jest karmienie piersią (gruczoł nie zostaje w żaden sposób uszkodzony), z czego wiele kobiet nie zdaje sobie sprawę. Cięcie niezbędne do wprowadzenia implantu wykonuje się w fałdzie podsutkowym. Niekiedy plastycy wolą cięcie pod pachną, jednak tylko to pierwsze gwarantuje, że blizna nie będzie widoczna w pozycji stojącej. Co więcej, tak wykonane cięcie umożliwia podniesienie piersi, które wymagane jest w przypadkach utraty ich jędrności. Samo wypełnienie implantem okazuje się wtedy niewystarczające.

Zabieg powiększania piersi przeznaczony jest nie tylko dla tych kobiet, które pragną zwiększyć rozmiar miseczki. To również idealne rozwiązanie w przypadku dużych dysproporcji między jedną a drugą piersią, niedorozwoju piersi oraz przebycia zabiegu mastektomii. Zabieg pozwala pacjentkom odzyskać swą kobiecość oraz pewność siebie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że obecnie można uniknąć wrażenia sztuczności biustu, dzięki implantom anatomicznym.

Decyzja, którą podejmuje kobieta, jest w pełni świadoma. Podczas wywiadu medycznego pacjentka może skorzystać z wzornika firmy Mentor, która zaopatruje klinikę w implanty. Dodatkowo doświadczeni lekarze pomogą dobrać odpowiedni rozmiar na podstawie budowy ciała pacjentki oraz realnych możliwości powiększenia biustu.

Zabieg wykonuje się jednorazowo, a implanty nie wymagają wymieniania. Zgodnie z zapewnieniami producenta, można z nich korzystać już do końca życia, o ile nie chce się ich wymienić na większy rozmiar.

Nie wszystkie kobiety chcą jednak wszczepiać w ciało jakiekolwiek implanty bądź planują w niedalekiej przyszłości ciążę i nie wierzą w możliwość karmienia piersią po wykonaniu zabiegu. Dla nich oferuje się znacznie bardziej naturalną metodę powiększania biustu poprzez przeszczepienie do piersi własnego tłuszczu pobranego z innej części ciała. Tak pobrana tkanka tłuszczowa umożliwia powiększenie biustu wyłącznie o jeden rozmiar, co jednak może znacząco wpłynąć na jego jędrność. Należy przy tym pamiętać, że tłuszcz ulega częściowego wchłonięciu (30-50% wszczepionej ilości w przeciągu roku), dlatego w celu zachowania efektu zabieg powinno się powtarzać. Nadal jednak jest to bardzo dobra alternatywa dla tych kobiet, które preferują znacznie bardziej naturalne, a przy tym skuteczne metody powiększania piersi.

Możliwości operacji plastycznych zwiększają się z roku na rok, a ich efekty stają się coraz bardziej spektakularne. Co ważne, poddanie się zabiegowi nie wiąże się z dawnym ryzykiem, a wygląd odmienionego biustu jest pozbawiony znamion sztuczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *