Implanty zębów

Implanty zębów to tytanowe zamienniki korzeni zębów, które zostają wszczepione w kość szczęki. Rozwiązania tego typu są stosowane w protetyce już od 1966 roku i do dziś są bezkonkurencyjne. Tytan jest najlepszym materiałem na implanty ze względu na fakt, iż ludzki organizm najlepiej go toleruje. Stanowi podstawę dla korony ceramicznej lub porcelanowej, której odcień można dostosowywać do odcienia zębów naturalnych, znajdujących się już w jamie ustnej. W przypadku ubytku więcej, niż jednego zęba stanowi on solidną podbudowę pod większą konstrukcję protetyczną.  To w pełni uzupełnić braki, które często są wynikiem chorób przyzębia lub wypadków mechanicznych.

Pacjenci posiadający już takie implanty, śmiało potwierdzają ich funkcjonalność oraz autentyczny wygląd. Poza tym podczas codziennych czynności nie ma różnicy pomiędzy naszymi zębami, a tytanowymi implantami. Wszystko to działa pod warunkiem, iż jest to dobrze wykonane. Możliwość wszczepienia implantów mamy na przykład w Krakowie, a więcej informacji mogą państwo uzyskać na stronie: http://www.zietekclinic.com/implantologia/implanty-zebow/

Leczenie dentystyczne w przypadku implantów może potrwać kilka miesięcy. Uzupełnienie uzębienia podzielone jest na 2 etapy. Pierwszy odbywa się wraz ze znieczuleniem miejscowym, więc jest praktycznie bezbolesny i polega na umieszczeniu implantu w szczęce. Po tym etapie mamy kilkumiesięczną przerwę (w zależności od miejsca umiejscowienia) aż do momentu gdy tytan zrośnie się z kością- nastąpi osteointegracja. Po upływie tego czasu następuje kolejny etap leczenia, czyli wymiana końcówki implantu oraz założenie korony. Nieczęsto po wszczepieniu pojawia się obrzęk i ból. Występuje to najczęściej przy poważniejszych zabiegach, podczas których zakłada się wówczas kilka tytanowych śrub.

Zalety zastosowania implantów w leczeniu stomatologicznym.

  • Swoboda w mówieniu oraz jedzeniu.

Protezy ruchome nie pozwalają na dokładne przeżuwanie pokarmu, co z kolei wpływa negatywnie na trawienie i może powodować kłopoty trawienne. Co więcej, implanty w przeciwieństwie do protez nie ograniczają mowy.

  • Ochrona naturalnych zębów

Brak zębów (nawet jednego) powoduje brak wsparcia istniejących już, co może powodować ich przesunięcie względem innych zębów, a to w konsekwencji zaburza zgryz i jest przyczyną utraty kolejnych, zdrowych zębów.

  • poprawa jakości życia

Implanty umieszczane są na stałe w szczęce, co zapobiega ich wypadaniu podczas jedzenia, śmiechu. Zapewnia komfort przy tak podstawowych czynnościach, a poza tym nie obliguje nas do używania żeli do protez lub klejów.  Dbanie o higienę implantów działa na takich samych zasadach, jak czyszczenie naszych naturalnych zębów, co pozwala zaoszczędzić czas oraz redukuje koszty.

  • rozwiązania długodystansowe

Inne rozwiązania wykonane nawet starannie oraz profesjonalnie potrafią wytrzymać nawet ponad 10 lat. W pewnym czasie należy jednak liczyć się z ich wymianą oraz niezaplanowanymi kosztami, które znacznie mogą obciążyć nasz budżet. W przeciwieństwie do nich implanty, które zostały dobrze wprowadzone oraz o które prawidłowo dbamy, mogą towarzyszyć nam przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *