Jak wybielić zęby w jeden dzień?

Śnieżnobiałe zęby to marzenie niejednej osoby, jednak nieodpowiednia higiena jamy ustnej, a także spożywanie niektórych pokarmów odbija się bardzo niekorzystnie na wyglądzie uzębienia. Z czasem na zębach zaczyna pojawiać się nieestetycznie wyglądający osad, którego można pozbyć się, korzystając z zabiegu piaskowania oraz skallingu.

Niestety w ten sposób zęby nie odzyskają swojego naturalnego kolorytu. Jak wybielić zęby w jeden dzień? Najlepiej w tym przypadku sprawdza się laserowe wybielanie zębów, o którym można więcej przeczytać, odwiedzając stronę http://drwojcik.pl/oferta/stomatologia/stomatologia-estetyczna/wybielanie-zebow. Co jednak warto wiedzieć o tym zabiegu?

Przygotowanie do wybielania zębów

Aby laserowe wybielanie zębów było skuteczne, niezwykle ważne jest to, aby przed jego przeprowadzeniem wyleczyć wszystkie zęby. W innym przypadku może bowiem dojść do podrażnienia miazgi, ponieważ w preparatach wybielających znajdują się bardzo silnie działające substancje. Konieczne jest również oczyszczenie zębów z płytki nazębnej oraz kamienia, ponieważ tylko wtedy efekty będą najlepsze.

Laserowe wybielanie zębów lub przy użyciu lampy

Zabieg laserowego wybielania zębów trwa zazwyczaj od 30 minut do 1 godziny. Przed jego wykonaniem stomatolog nakłada na dziąsła specjalny żel, który ma za zadanie je ochronić, a następnie utwardza go przy pomocy lampy. W kolejnym etapie na zęby zostaje nałożony preparat wybielający, który następnie naświetla się przez około 15 minut. W tym celu stomatolodzy korzystają z lasera diodowego lub lampy Beyond. Jeśli chodzi o lampę, to zabieg przy jej użyciu trwa około 45 minut i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu i naświetlaniu zębów. Z kolei zabieg przy użyciu lasera jest nieco krótszy i pomaga rozjaśnić zęby o około 3-4 tony.

Skuteczność zabiegu wybielania zębów

Profesjonalne wybielanie zębów przy użyciu lasera jest niezwykle skuteczne, ponieważ już po jednym zabiegu widoczne są efekty w postaci rozjaśnionych zębów nawet o kilka tonów. Aby jednak efekty się utrzymały, niezwykle ważne jest to, aby zachować tzw. białą dietę. Żeby po wybielaniu chłoną różnego rodzaju barwniki znajdujące się w pożywieniu, dlatego też najczęściej przez okres 2-3 dni nie należy spożywać produktów, które w swoim składzie zawierają barwniki. Dotyczy to przede wszystkim mocnej czarnej herbaty, kawy oraz czerwonego wina. Nie jest również wskazane palenie papierosów, ponieważ dym tytoniowy również wpływa na zmianę koloru szkliwa. Jeśli chodzi natomiast o trwałość samego zabiegu, to białymi zębami można nawet cieszyć się przez dwa lata, jednak jest to głównie uzależnione od codziennej diety. Jeśli dana osoba zrezygnuje z palenia papierosów na dobre, a także będzie unikała silnie barwiących potraw, to będzie mogła cieszyć się śnieżnobiałymi zębami przez bardzo długi czas. W innym przypadku zęby stopniowo zaczną zmieniać swoją barwę (będą stawać się ciemniejsze), dlatego też konieczne może się okazać ponowne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *