Jak wyleczyć trądzik?

Trądzik to problem, z którym obecnie zmagają się nie tylko nastolatkowie, ale również osoby dorosłe. W niektórych przypadkach zmiany są bardzo łagodne, dzięki czemu domowa pielęgnacja jest wystarczająca, jednak w przypadku nieco poważniejszych zmian najlepiej zdecydować się na profesjonalne zabiegi w gabinecie dermatologicznym lub kosmetycznym. Jak wyleczyć trądzik?

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to jedna z najbezpieczniejszych metod walki z trądzikiem, ponieważ pomaga on w dosyć łagodny sposób oczyścić skórę. Stanowi świetną alternatywę dla oczyszczania manualnego, ponieważ pomaga usunąć skórne zanieczyszczenia oraz martwy naskórek bez takich efektów ubocznych jak podrażnienie i zaczerwienienie. Na czym jedna polega sam zabieg? Peeling kawitacyjny polega na przykładaniu do wilgotnej skóry specjalnego urządzenia, które wytwarza fale dźwiękowe. Pod wpływem drgań martwe komórki naskórka zostają usunięte, jednak najważniejsze jest to, że skóra pozbawiona jest sebum. Dzięki temu trądzik staje się mniej widoczny, ponieważ z powierzchni skóry zostają usunięte krostki oraz zaskórniki. Po tak przeprowadzonym zabiegu na skórę można nałożyć odpowiedni krem, mają pewność, że znajdujące się w nim substancje aktywne dotrą wprost w głąb skóry.

Mikrodermabrazja

W przypadku trądziku bardzo dobrze sprawdza się również mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym złuszczaniu skóry. W celu przeprowadzenia tego zabiegu korzysta się ze specjalnej głowicy diamentowej, przy pomocy której możliwe jest ścieranie skóry w celu polepszenia jej wyglądu. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak aby uzyskać jak najlepsze efekty, najlepiej przeprowadzić go w serii kilku zabiegów, które powinny odbywać się w dwutygodniowych odstępach. Mikrodermabrazja pomaga usunąć z powierzchni skóry przebarwienia oraz zmiany trądzikowe, jednak możliwe jest również zmniejszenie rozszerzonych porów. Z mikrodermabrazji nie mogą jednak skorzystać wszystkie osoby, ponieważ zabieg ten jest polecany w przypadku trądziku różowatego oraz bardzo poważnych zmian grudkowych.

Zabiegi z kwasami

Kwasy owocowe stosowane w gabinetach dermatologicznych mają dosyć wysokie stężenie, jednak efekty ich użycia są naprawdę bardzo dobre. Zabiegi przy użyciu kwasów pomagają dogłębnie oczyścić skórę, dzięki czemu trądzik zaczyna powoli ustępować. Na twarzy nie pojawiają się bowiem nowe zmiany, a te stare zaczynają stopniowo zmniejszać swoją widoczność. Wśród najpopularniejszych kwasów można wymienić przede wszystkim kwas migdałowy, glikolowy, salicylowy oraz pirogronowy. Z uwagi na fakt, iż kwasy bardzo szybko wnikają w skórę, efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast. Aby jednak utrzymały się jak najdłużej, konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej 5 zabiegów w równych odstępach czasowych. Warto jednak wiedzieć o tym, iż zabiegi z kwasami polecane są zimą, ponieważ niektóre kwasy wrażliwe są na działanie promieni słonecznych, przez co, zamiast poprawić wygląd skóry, mogą jedynie pogorszyć jej stan.

W gabinetach dermatologicznych wykorzystuje się również inne metody walki z trądzikiem, o których można przeczytać, odwiedzając stronę http://drlidiarajzer.pl/tradzik/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *