Jak zmniejszyć piersi?

Duży biust to dla wielu pań bardzo spory problem, ponieważ takie piersi bardzo szybko tracą swoją jędrność, a poza tym stanowią bardzo duże obciążenie dla kręgosłupa. Z tego też względu zmniejszanie piersi to zabieg, na który obecnie decyduje się wiele pań, nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Jak zmniejszyć piersi?

Jakie są metody zmniejszania piersi?

Obecnie w celu zmniejszenia piersi stosuje się zabiegi operacyjne, ponieważ jedynie w taki sposób można poprawić ich wygląd oraz sprawić, że staną się jędrniejsze. W trakcie takiej operacji wycina się nadmiar zarówno tkanki tłuszczowej, jak i gruczołowej. W niektórych sytuacjach możliwe jest zmniejszenie piersi wyłącznie poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednak istnieje również możliwość zastosowania liposukcji. Wybór odpowiedniej metody redukcji piersi uzależniony jest głównie od wyników badań, a także decyzji lekarza.

Przygotowanie do zabiegu

Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, każda pacjentka musi przejść konsultację, a także wykonać odpowiednie badania. Jakie? Badanie krwi i moczu, prześwietlenie klatki piersiowej oraz USG. Konieczne jest również przeprowadzenie USG piersi, a także mammografii, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania. W wielu klinikach możliwe jest zobaczenie efektów przed wykonanym zabiegiem, aby pacjentka mogła zobaczyć, jakie efekty możliwe są do osiągnięcia. Na około dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest odstawienie niektórych leków oraz ziół, o czym lekarz powinien poinformować na wizycie konsultacyjnej. Niezwykle ważne jest również to, aby zrezygnować z palenia papierosów, ponieważ w innym przypadku rany mogą się źle goić.

Jak wygląda zabieg zmniejszania piersi?

Zmniejszanie piersi przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym i zazwyczaj trwa od 3 do 4 godzin. Podczas zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej (czasem również nadmiar tkanki gruczołowej), Konieczne jest również uniesienie brodawek oraz ewentualne zmniejszenie otoczki. Pod koniec zabiegu konieczne jest założenie szwów, a pacjentka po operacji powinna przez dobę pozostać w klinice. Tuż po zabiegu piersi mogą być obrzmiałe, jednak nie należy się tym przejmować, ponieważ jest to naturalny objaw. Po około 4 dniach konieczne jest usunięcie drenów, natomiast jeśli chodzi o szwy, to zazwyczaj zostają one usunięte po dwóch tygodniach od przeprowadzonego zabiegu. Zmniejszanie piersi wymaga noszenia specjalnego biustonosza przez około 2 tygodnie, a pierwsze efekty zabiegu widoczne są po kilku miesiącach.

Aby zabieg zmniejszania piersi był efektywny, niezwykle ważne jest to, aby po zabiegu nie uprawiać żadnej aktywności fizycznej, jednak nie jest również wskazane opalanie się na słońcu, czy też wizyta w saunie, solarium lub na basenie. Piersi warto jednak delikatnie masowa, stosując w tym celu odpowiednie preparaty, które przyspieszą proces gojenia się ran.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *