Jaką odzież założyć na siłownię?

under armour woven graphic shorts

Crossfit, bieg na bieżni, a może trening siłowy? Niezależnie od rodzaju wysiłku na siłowni warto postawić na uniwersalną odzież i buty.

Na siłowniach trenujemy szczególnie zimą. Sporo aktywistów woli nie narażać zdrowia w mrozie, również z powodu zanieczyszczenia powietrza. Wybieramy wtedy treningi w zamkniętych pomieszczeniach. Efekty zależą przede wszystkim od naszej woli, niemniej odczuwalnym wsparciem będzie dobrana, sportowa odzież. Taką oferuje marka Under Armour. Amerykański producent serwuje nam kilka odmian wszystkich typów ubrań: koszulek, spodni, butów. Zanim wybierzemy ulubioną odzież sprawdźmy, do jakich planów treningowych ją dobieramy. Warto w tym celu zerknąć na stronę treningowy.pl.

 

Dylemat: uniwersalna, czy biegowa odzież?

Ćwiczących na siłowni podzielić można z grubsza na trzy grupy. Tych, którzy stawiają wyłącznie na trening siłowy, tych preferujących wyłącznie bieżnię oraz „uniwersalnych”, którzy łączą elementy obu aktywności. Najtrudniejszy wybór mają ci ostatni.

Muszą bowiem skupić się na dobraniu ubrań, które sprawdzą się zarówno w intensywnym bieganiu jak i wyciskaniu na ławeczce. Odzież powinna być odpowiednio rozciągliwa, elastyczna i oddychająca. Wszystkie warunki spełnia producent ubrań Under Armour.

Sporo korzyści dają komplety (koszulka, spodenki) z materiałów termoaktywnych. Czujemy się w nich komfortowo, pocimy się również wolniej niż w ubraniach z bawełny, a zwłaszcza syntetycznego poliestru. Przy kupnie zwróćmy uwagę na szycie. Im mniej szwów tym większa wygoda, ale przede wszystkim mniejsze szanse na nieprzyjemne przetarcia.

Przy intensywnym bieganiu na bieżni warto rozważyć ubranie się w bezrękawnik. Odczujemy go minimalnie, kłopotem nie staną się przepocone rękawy. Jeśli biegamy spokojniej sprawdzi się klasyczna koszulka termoaktywna, np. marki Under Armour. Jedno- czy dwuwarstwowa? Wybór w materii jest szeroki, dostępny na stronie sklepu https://treningowy.pl/firm-pol-1308137287-Under-Armour.html. Znajdziemy tu bezrękawniki, koszulki z krótkim i długim rękawem, nawet bluzy.

 

Buty – z miękką, czy twardą podeszwą?

Dobór odpowiedniego obuwia to podstawa dla trenujących na siłowni. Zwróci na to uwagę nie tylko biegowa „brać”, ale i dźwigający ciężary, którzy cenią sobie pewny kontakt z podłożem.

Firma Under Armour oferuje ćwiczącym na siłowniach dwa rodzaje butów. Trenujący w salkach wyłącznie na bieżni postawią na klasyczne „biegówki”, czyli modele z amortyzującą pianką, czy oddychającymi siateczkami. Będą niczym druga skóra stopy, niezależnie od tego czy biegniemy w śniegu, deszczu, czy bieżni.

Drugi rodzaj to obuwie tzw. uniwersalne. Takie, które sprawdzi się przy crossficie, siłowej pracy na obwodzie, po części również na bieżni. Od „biegówek” różni się płaską, wzmocnioną podeszwą. To gwarancja zachowania równowagi, m. in. do przysiadów, czy dźwigania sztangi. Wybrane modele amerykańskiego producenta odzieży Under Armour wyróżnia też pasek przy sznurówkach. Dociska stopę dając pewność przy większych obciążeniach. Siateczkowy, oddychający język pozwoli oddychać stopom przy ekstremalnym wysiłku. Do kompletu wystarczy dobrać oddychające skarpety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *