Kiedy warto udać się do przychodni zdrowia?

Wizyty u lekarza są raczej koniecznością.

Udaje się najczęściej do niego wówczas kiedy coś dolega,kiedy jest się chorym. Człowiek chory czuje się źle i czuję wtedy potrzebę udania się do lekarza rodzinnego bądź już do specjalisty. Osoba zdrowa nie chodzi do lekarza bo nie ma takiej potrzeby. Nie zawsze jednak wiadomo czy dana dolegliwość wymaga konsultacji lekarskiej czy sama minie.

Tak również jest w przypadku zaburzeń snu. Zaburzenia snu mogą pojawiać się sporadycznie bądź nagminnie.

Czy warto takie problemy konsultować z lekarzem? Co oznaczają zaburzenia snu?

Powszechnym zjawiskiem jest bezsenność oraz problemy z zasypianiem. Tego typu zaburzenia dotyczą około 20% mężczyzn i 30% kobiet. Według badań zaburzenia te częściej pojawiają się u osób powyżej 65 roku życia. Nie wszyscy jednak uważają, że z taką przypadłością należy udać się do lekarza. Często uważają to za normalny objaw, który sam powinien minąć.

Dlaczego zaburzenia snu mogą być groźne dla naszego organizmu?

Warto wiedzieć, że sen dla człowieka jest bardzo ważny. Jest to czas regeneracji całego organizmu Osoby które nie do sypiają bądź mają problemy z zasypianiem stają się często drażliwe, mogą mieć podwyższony poziom lęku, reagują zbyt emocjonalnie, nie potrafię się zrelaksować, nie mają sił w ciągu dnia. Osoby które często cierpią na bezsenność mogą zaobserwować swoim organizmie wiele zmian. Zwiększa się u nich produkcja hormonów stresu, zwiększa się tempo metabolizmu, ciepłota ciała. U osób które cierpią na bezsenność osłabić może się również system immunologiczny, dlatego też takie osoby mogą być bardziej narażone na różnego rodzaju schorzenia. Osoby które cierpią na zaburzenia snu, również osoby z depresją częściej chorują na choroby układu krążenia i Zdarza się, że umierają one szybciej. Niebezpieczny może być również bezdech senny. Taka przypadłość występuje częściej u pacjentów z depresją. Chrapanie nie jest zbyt korzystne dla naszego zdrowia, ponieważ chrapiąc nie dostarcza się organizmowi dostatecznej ilości tlenu, dlatego też zakłócony zostaje metabolizm organizmu. Jeśli ktoś cierpi na zaburzenia snu, ma problemy z zasypianiem, cierpi na bezsenność, nie powinien zwlekać z wizytą u lekarza. Jeśli nie wie do jakiego specjalisty się udać to najlepiej zacząć jest od lekarza rodzinnego. Taki lekarz przyjmuje w poradni Unimed w Krakowie. Numer telefonu oraz dokładny adres można znaleźć pod adresem https://www.unimed-nzoz.pl. Przed wizytą u lekarza rodzinnego warto dokładnie spisać jakie objawy występują, czy jest to wyłącznie problem z zasypianiem, czy jest to budzenie się w ciągu nocy, bezsenność, czy dodatkowo występują problemy z pamięcią, zaburzenia koncentracji oraz uwagi. Im dokładniej opisze się lekarzowi schorzenia tym skuteczniej będzie umiał on pomóc. Lekarz rodzinny może skierować również na wizytę u psychologa, gdyż często zaburzenia snu mają podłoże psychologiczne. Nie warto więc się męczyć lepiej jest udać się po poradę do lekarza który być może w prosty i szybki sposób upora się z bezsennością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *