Labioplastyka- jakie efekty można osiągnąć?

Kobiety w życiu muszą zmagać się z wieloma problemami dotyczącymi ich ciała. Ciało kobiety jest piękne, niekiedy jednak pojawiają się problemy powodujące dyskomfort zarówno psychiczny jak i dolegliwości fizyczne, ból, dyskomfort. Tak jest w przypadku problemu jakim są przerośnięte wargi sromowe. Jest to niewątpliwie temat tabu. Nie jest konieczne aby rozmawiać o tym przy kawie, ale dobrze jest jeśli kobieta ma świadomość,że taki problem można zlikwidować. Dawniej nie było takich możliwości, medycyna nie miała takiego sprzętu nie znane były takie techniki. Obecnie istnieje możliwość wykonania plastyki warg sromowych. Dzięki takiemu zabiegowi zdecydowanie poprawia się komfort życia
O jakim zabiegu mowa?

Zabieg nazywa się labioplastyka. Można o nim przeczytać na stronie https://klinikamagnuccy.pl/labioplastyka/.
Jest on stosowany w przypadku przerostu warg sromowych czyli hipertrofii. Również wówczas kiedy wargi sromowe są zdeformowane bądź asymetryczne. Labioplastyka jest pomocna także wtedy kiedy wargi sromowe zanikają przy utracie masy ciała, przy starzeniu się skóry, podczas znacznej utracie jędrności.
Przyczyną zainteresowania labioplastyki jest nie tylko kwestia zdrowotna, ale również i kosmetyczna. Przerost warg sromowych jest wstydliwą sprawą i często jest przyczyną złego samopoczucia psychicznego. Ponadto takie przerośnięte wargi sromowe przeszkadzają niekiedy w codziennym funkcjonowaniu. przeszkadzają w uprawianiu sportu, w noszeniu obcisłych ubrań, stroju kąpielowego. Ma to również wpływ na życie seksualne, ma niestety negatywny wpływ. Kobieta czuje się niekomfortowo, wstydzi się, czuje się mniej kobieco, nie chce uprawiać seksu, rozebrać się przed mężczyzną.
Do zabiegu labioplastyki należy się przygotować.

Przygotowanie to przede wszystkim wykonanie odpowiednich badań takich jak morfologia, elektrolity, krzepnięcie krwi oraz inne zlecone przez lekarza.
Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym. Zabieg trwa około 30 minut. Przy wykonaniu zabiegu wykorzystuje się rozpuszczalne szwy. W zależności od samopoczucia i formy pacjentki rekonwalescencja trwa około kilku tygodni. W tym czasie musi oba w szczególny sposób dbać o swoje miejsca intymne.
Nie zawsze wargi sromowe są zmniejszane. Zdarzają się przypadki kiedy to wargi sromowe powiększa się, ujędrnia. Wszystko to dla dobrego samopoczucia pacjentki. Jeśli wówczas będzie się czuła bardziej komfortowo i są do tego wskazania medyczne wówczas lekarz wykona zabieg zmniejszenia bądź powiększenia warg sromowych. Warto zapoznać się z ofertą labioplastyki, jeśli ma się problem z wargami sromowymi. Nie trzeba wstydzić się całe życie. Można pozbyć się problemu. Warto dlatego umówić się na wizytę do lekarza który przeprowadza takie zabiegi. Przedstawi on wszystkie ważne informacje dotyczące zbiegu, wymieni zarówno wskazania, ale również przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Przerost warg sromowych odejdzie w zapomnienie i już na zawsze pozostanie tylko wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *