Na czym polega plastyka powłok brzucha?

Wiele osób boryka się z nadwagą. Marzą o upragnionej smukłej sylwetce. Niekiedy nie udaje im się osiągnąć zadowalających rezultatów i pomimo utraty wagi, brzuch nie jest taki jakim sobie wymarzyli. Często również po przebytych ciążach brzuch kobiet zmienia się, skóra traci na jędrności, jest rozciągnięta, wygląda nieestetycznie. Wówczas z pomocą przychodzi plastyka powłok brzucha. Co to takiego jest?

Plastyka powłok brzucha w skrócie mówiąc jest to operacja która pozwala wymodelować sylwetkę oraz usunąć nadmiar skóry w podbrzuszu, jednocześnie zaopatrzając ewentualne przepukliny powłok brzusznych oraz rozstęp kresy białej. Zabieg plastyki powłok brzucha można łączyć z liposukcją. Robi się to po to, aby uzyskać bardziej zadowalający efekt estetyczny.

Wskazaniami do zabiegu jest nadmierna wiotkość oraz nadmiar skóry powłok brzucha, jak również przepuklina kresy białej.

Zabiegu nie wykonuje się z marszu. Przed jego wykonaniem potrzebne jest wykonanie szeregu badań oraz konsultacji lekarskich. Na wstępie lekarz wykonuje szczegółowe badanie fizykalne. Wymagane jest także wykonanie badania powłok USG jak również jamy brzusznej.

Aby dokładnie zaplanować zabieg plastyki powłok brzucha konieczne jest ustalenie położenia pępka, jak również ustalenie obszaru skóry, która ma zostać usunięta.

Cięcie wykonywane jest w podbrzuszu, w linii bikinii. Rozciąga się ono szeroko pomiędzy kolcami biodrowymi przednimi. Po wycięciu skóry ustalane jest nowe położenie pępka, zaopatrywane przepukliny, zakładane są dreny oraz tkanki są zeszywane warstwowo.

Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa przeciętnie od 2 do 3 godzin. Kliniki nie opuszcza się od razu po zabiegu. Należy w niej pozostać 1-2 doby, w zależności od wskazań lekarskich.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Gojenie się ran powierzchownych po plastyce powłok brzucha trwa zazwyczaj około 10 dni. Wówczas zakazany jest wysiłek fizyczny. Nie powinno się w tym czasie uprawiać sportu, jak również korzystać z sauny o basenu (tutaj zakaz obowiącuje około sześciu tygodni. W tym okresie konieczne jest noszenie odpowiedniego pasa brzusznego.

Siedem dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna, a następna jeśli gojenie przebiega planowo- po około trzech miesiącach. Cena za zabieg ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej.

Plastyka powłok brzucha jest operacją, która powinna być wykonywana przez wykwalifikowanego lekarza, w odpowiednio do tego przygotowanym miejscu. Nie warto iść do niesprawdzonych miejsc. Operacja może być wykonana jeśli nie występują przeciwwskazania takie jak: zaburzenia krzepliwości, zły stan zdrowia, nieuregulowana cukrzyca, jak również ciąża oraz karmienie piersią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *