Uśmiech wizytówką zdrowia i piękna – zakres działań stomatologii estetycznej

Współczesne czasy charakteryzują się silnym dążeniem do piękna i jak najdłuższego zachowania zdrowia. Ekologiczna żywność, popularność siłowni oraz salonów kosmetycznych – wszystko to potwierdza, że wspomniane kategorie determinują życie wielu ludzi. Również gwałtowny, bardzo dynamiczny rozwój medycyny estetycznej podkreśla silne dążenie do idealnego, czyli zgodnego z obowiązującym kanonem wyglądu.

Jego częścią jest natomiast uśmiech – śnieżnobiały, pozbawiony jakichkolwiek wad w postaci krzywych zębów czy przebarwień i potwierdzający zdrowy styl życia swego posiadacza.

Stomatologia estetyczna (w odróżnieniu od klasycznej) koncentruje się nie tyle na zdrowotnych aspektach uzębienia (czyli np. leczenia próchnicy), co na wizualnych cechach zębów. Obejmuje te wszystkie zabiegi, które mają na celu uzyskanie idealnego i harmonijnego uśmiechu znanego z szeroko rozumianych mediów. Możliwości osiągnięcia owego ideału z każdym rokiem są coraz większe, a zakres ingerencji w uzębienie szerszy z miesiąca na miesiąc. Niekiedy stomatologia estetyczna ogranicza się do nieinwazyjnych zabiegów, zaś w innych sytuacjach wymaga ingerencji w kształt każdego pojedynczego zęba.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest wybielanie zębów. Należy do nieinwazyjnych metod polepszania wyglądu uzębienia. Nie wymaga specjalnych przygotowań, trwa stosunkowo niewielką ilość czasu, a także zapewnia spektakularne efekty od razu bez bólu i braku komfortu obecnego przy niektórych zabiegach. Zabieg ten można wykonać również w warunkach domowych, jednak żaden sklepowy czy nawet apteczny specyfik nie pozwoli na osiągnięcie takich efektów, jak profesjonalnie wykonany zabieg. Dodatkowo kontrola specjalisty gwarantuje większe bezpieczeństwo podczas samego procesu wybielania.

Stomatologia estetyczna umożliwia również uzyskanie harmonijnego uzębienia, co jest możliwe głównie dzięki zastosowaniu porcelanowych licówek. To one likwidują przerwy między zębami, a także są sposobem na odbudowanie złamanych zębów czy tych startych w wyniku upływu czasu lub urazów mechanicznych i schorzeń, w tym wad zgryzu. Za sprawą licówek możliwe jest nie tylko likwidowanie przerw, ale również zupełna zmiana kształtu zębów oraz wydłużanie ich koron. Co więcej, pęknięcia szkliwa, które objawiają się w postaci wyraźnych rys na zębach, także zakrywane są licówkami. Nie bez powodu. Porcelanowe licówki gwarantują naturalny wygląd uzębienia oraz jego trwałość. Barwa tego materiału jest jak najbardziej zbliżona do naturalnej osoby poddającej się zabiegowi.

Zabiegi estetyczne to także usługi z zakresu protetyki, mające na celu uzupełnienie ubytków niezależnie od ich zakresu. Zabieg może polegać na wstawieniu pojedynczych zębów lub stworzenia idealnie prostej linii uzębienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *