Wybielanie zębów u dentysty.

Marzeniem wielu osób jest śnieżnobiały hollywoodzki uśmiech. Aby znaleźć tą najlepszą metodę wiele osób zasięga porad u znajomych, szukaj informacji w Internecie bądź udaje się do dentysty.

Internet jest pełen różnych porady w jaki sposób wybielić zęby domowymi sposobami. Wystarczy wejść na forum, blogi kosmetyczne bądź też obejrzeć filmik na YouTubie aby przekonać się, że sposobów tych jest naprawdę dużo. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie są one tak skuteczne jak profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Nie zawsze również takie domowe sposoby wybielania są bezpieczne dla naszych zębów oraz dla szkliwa. Czasami można sobie zaszkodzić.

Najlepszym źródłem wiedzy na temat wybielania zębów jest z pewnością lekarz stomatolog. On podczas wizyty stomatologicznej dobiera odpowiednią metodę wybielania dla pacjenta, ponieważ widzi stanie jego uzębienia może w taki sposób dobrać odpowiednie stężenie preparatów, aby nie zaszkodzić pacjentowi i aby efekt był zadowalający.

Z pewnością pierwszą rzeczą jaką należy zrobić przed wybielaniem zębów jest usunięcie kamienia nazębnego, jak również przebarwień, które powstają wraz z kolorową dietą, nałogami bądź używkami. Wiadomym jest że palenie papierosów powoduje żółknięcie zębów, podobnie jak picie dużej ilości kawy i herbaty.

Aby zęby dokładnie wybielić muszą być one po prostu czyste. Wykonuje się zabieg scalingu czyli usuwanie kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków, piaskowanie powierzchni zęba, a następnie wypolerowania jego różnego rodzaju gumkami. Już po takim zabiegu zęby wyglądają dużo lepiej, są jaśniejsze, ładniejsze. Kamień nazębny powinno się usuwać co trzy- cztery miesiące a maksymalnie co pół roku.

Tak przygotowane zęby można zacząć wybielać. Metod wybielania jest również bardzo dużo Wchodząc na stronę internetową http://www.hcentrum.pl/ można przeczytać jaką metodę wybielania oferuje HCentrum Stomatologiczne mające swoją siedzibę w Gdańsku. Centrum to proponuje metodę wybielania zębów przy użyciu akrylowych nakładek, które indywidualnie dopasowuje się do kształtu zębów pacjenta. Na te nakładki nakłada się specjalny żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Taką metodę wybielania zębów pacjent może przeprowadzić w swoim domu. Należy mieć świadomość, że wypełnienia w zębach nie wybierają się. Wybiela się tkanka naturalna zęba. To samo dotyczy różnego rodzaju uzupełnień protetycznych czyli protez wyjmowanych, mostów, koron. Po wybielaniu zębów, takie widoczne odcinające się innym kolorem wypełnienia trzeba będzie wymienić.

Do zabiegu wybielania zębów istnieją pewne przeciwwskazania.

Są to z pewnością:

  • choroby takie jak epilepsja, choroba Parkinsona
  • posiadanie chorób błon śluzowych oraz przyzębia brzeżnego
  • Osoby mające alergię na preparat wybielający
  • rysy oraz pęknięcia szkliwa
  • bardzo młode osoby poniżej 16 roku życia

Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania to można zastosować wybielanie zębów metodą nakładkową o której wspomniano na stronie HCentrum. Nad wybielaniem sprawuje kontrolę oraz nadzór lekarz stomatolog. Indywidualnie wykonane nakładki w które dodaje się żel wybielający mogą służyć do wielokrotnego użycia, jeśli są odpowiednio, higienicznie przechowywane. Żel wybielający stosuje się przez średnio przez 1- 2 tygodnie, w zależności od zalecanego stężenia. Zarówno przy wybielaniu nakładkowym jak i przy innych metodach wybierania konieczne jest zachowanie tak zwanej „białej diety” podczas wybielania, ale nawet do dwóch tygodni po wybielaniu. Biała dieta oznacza, że należy zrezygnować ze spożywania mocno barwiących potraw oraz napojów takich jak m.in.: czarna kawa, mocna herbata, buraki dżemy, coca-cola, jagody. Należy zachować taką dietę ponieważ zęby po wybielaniu są odwodnione i wchłaniają bardzo szybko wszelkiego rodzaju barwniki. Stąd też, aby nie zatracić efektu wybielania należy przestrzegać takiej diety.

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem należałoby całkowicie wyeliminować z diety produkty barwiące lub ograniczyć je do minimum, jak również zaprzestać palenia papierosów oraz regularnie dbać o usuwanie kamienia nazębnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *