Wybielanie zębów

Właściwie każdy chciałby móc pochwalić się śnieżnobiałymi zębami, które wyglądają zdrowo i atrakcyjnie. Jednak wiele osób nie dysponuje ładnym, białym uzębieniem i uśmiechem. Zęby często mają nieestetyczną barwę i przebarwienia, które mogą mieć kolor biały, żółty lub brązowy. Przebarwienia powoduje picie herbaty, kawy, czerwonego wina, napojów typu cola, jak również palenie papierosów czy przyjmowanie antybiotyków.

Dodatkowo jeśli zęby nie zostaną wyczyszczone po posiłku, odkłada się na nich kamień. Nie sposób usunąć go samodzielnie w domu, dlatego też wybielanie zębów najlepiej zacząć od usunięcia kamienia u stomatologa, a następnie sięgnąć po któryś ze sposobów na wybielenie zębów.

Metod, które pozwolą wybielić zęby jest sporo. Przydatne okażą się zarówno domowe sposoby, jak i wizyta w gabinecie dentystycznym. Wybielanie zębów stało się w ostatnich latach bardzo popularne, co sprawia, iż dostępnych jest wiele różnych preparatów. Co ważne nie wszystkie odznaczają się wygórowanymi cenami. Wbrew panującemu mitowi, jeśli postępujemy zgodnie z zaleceniami dostępnymi na ulotce preparatu, wybielanie jest bezpieczne. Choć nie należy oczekiwać oszałamiających efektów po takiej samodzielnej kuracji. Można w ten sposób rozjaśnić zęby i ewentualnie pozbyć się jakichś niewielkich przebarwień. Nie będzie to jednak aż tak skuteczne, jak zabieg stomatologiczny.

Na wybielanie zębów w domu należy poświęcić co najmniej kilka dni, a nawet parę tygodni. Efekt utrzymuje się średnio od trzech miesięcy do pół roku, po tym czasie kurację trzeba powtarzać. Wybierać można spośród past, nakładek, pasków, żeli i sztyftów. Różnią się sposobem i długością używania. Niewątpliwie najpopularniejsze są pasty, którymi myć zęby należy rano i wieczorem. W sprzedaży dostępnych jest bardzo dużo różnych past wybielających. Nie można jednak zapominać o stosowaniu także zwykłej pasty. Wygodnym rozwiązaniem są na pewno gumy do żucia o wybielających właściwościach, które sprawdzą się, gdy nie ma możliwości umycia zębów po jedzeniu. Szybciej od past działają paski, żele i nakładki. Już po kilku dniach stosowania powinny pojawić się pierwsze efekty.

Znacznie lepsze i długotrwałe efekty przyniesie profesjonalne wybielanie zębów wykonane przez stomatologa. Ma on do dyspozycji przede wszystkim nakładki z żelem, naświetlanie i laser. Najtańsza jest metoda nakładkowa, jednak wymaga czasu. Dentysta przygotowuje dopasowane nakładki z żelem, które następnie pacjent używa w domu przez około dwa tygodnie (czasem krócej). Dodatkowo zaleca się rezygnację na czas kuracji z napojów i pokarmów, które zabarwiają zęby. W przypadku pozostałych zabiegów, jedna wizyta może okazać się wystarczająca do ich przeprowadzenia. Może to zająć jakieś 30-45 minut. Jednak koszt wybielania laserem lub za pomocą naświetlania będzie wyższy.

W zlokalizowanej w Krakowie klinice Dr Wójcik Aesthetic stosuje się dwa rodzaje zabiegów: nakładki oraz specjalne lampy. Wybielanie zębów przy użyciu metody nakładkowej przebiega w sposób opisany wyżej. Natomiast całkowicie w gabinecie przeprowadza się wybielanie poprzez naświetlanie zębów specjalną lampą. Zęby staną się zauważalnie bielsze zaraz po zabiegu, a efekt utrzyma się nawet przez kilka lat. Wybór metody uzależniony jest przede wszystkim od preferencji pacjenta. Więcej o usłudze wybielania zębów w klinice można przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *