Zalety i wady mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest techniką znaną w medycynie już od ponad 50 lat. Zabieg ten został po raz pierwszy wykonany w roku 1952 przez francuskiego lekarza Michaela Pistora. Technika śródskórnego wstrzykiwania małych ilości substancji aktywnych które mają działanie lecznicze wykorzystywana była do leczenia migreny jak również przewlekłych zespołów bólowych żylaków w kończynach dolnych. Szczególnie w latach 60-80 XX w. metoda ta stała się lubiana przez lekarzy dermatologów. Wykorzystywali ją oni w leczeniu różnych dermatoz na przykład: świerzbiączka guzowata, łysienie plackowate, rogowiak kolczystokomórkowy, łuszczyca zwykła.

Ostatnimi czasu mezoterapia igłowa zyskała na popularności również w terapiach rewitalizujących. Renomowane gabinety medycyny estetycznej proponują różne zabiegi.

Zabiegi wykonywane są w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Są one niezwykle efektywne dzięki temu, że substancje aktywne są podawane bezpośrednio w głąb skóry właściwej przy pomocy bezbolesnych, niewielkich, nakłuć. Szczególną zaletą mezotrapii igłowej jest to, że szybciej niż w przypadku innych metod można zobaczyć efekty. Ponadto niewątpliwą zaletą jest mała ilość przeciwwskazań jak również działań niepożądanych.

Mezoterapia igłowa jest to metoda nieinwazyjna. Stosuje się ją w celu regeneracji skóry jak również w terapiach profilaktycznych po to aby opóźnić procesy starzenia się skóry. Technika polegająca na niewielkich ukuciach wykorzystuje powstały uraz jako naturalną odpowiedź skóry do aby zaczęła stymulować komórki naskórka oraz skóry właściwej. W ten sposób uzyskuje się poprawę mikrokrążenia w tkance podskórnej jak również zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Zaletą jest to że składniki aktywne mogą dotrzeć bezpośrednio do miejsca, które ich potrzebuje. Mezoterapia igłowa daje naprawdę długotrwałe efekty. Zyskuje się odżywienie, dotlenienie głęboko położonych komórek, spłycenie niewielkich zmarszczek mimicznych jak również poprawia się gęstość oraz sprężystość skóry. W klinice dr Wójcik wykonywana jest profesjonalnie mezoterapia igłowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *